Кімберлійського процесу – огляд

Алмази із зон конфліктів, також звані криваві алмази, є ті алмази, що видобуваються і продаються повстанцями для фінансування в підтримку вторгнення або громадянської війни. Конфлікт алмазів принесла мільярди доларів прибутку, які були використані для фінансування воєн в таких місцях, як Ангола, Ліберія, Сьєрра-Леоне та Демократичній Республіці Конго. Такі війни знищили життя мільйонів людей.

Як болючою реальністю про використання торгівлі алмазами конфлікту фонд воєн стало поширеним в останні десятиліття, організації лобіювали керівного системи для запобігання конфліктних алмазів поширюється на міжнародному рівні. Сертифікації Кімберлійського процесу, або Кімберлійського процесу, є міжнародною системою сертифікації націлені на попередження обміну алмазів, які субсидують конфлікту. Запуск сертифікації в рамках Кімберлійського процесу в січні 2003 року ознаменувало собою важливий прорив у запобіганні конфліктів торгівлі алмазами, хоча багато хто стверджує, що система органів недоліки і подальші заходи і раніше необхідні для ліквідації торгівлі алмазами із зон конфліктів в цілому.

У травні 2000 р. представники основних алмазодобивающих країн, алмазної промисловості та неурядових організацій є зацікавленість у справі скликана у Кімберлі, Південна Африка для вирішення шкідливо торгівлі алмазами конфлікти і шукати рішення. Після трьох років переговорів, схема Кімберлійського процесу був узгоджений урядами країн-учасниць, і він набув чинності з 1 січня 2003 року.

Кімберлійського процесу зобов’язує країни-учасниці прийняти закон, щоб переконатися, що необроблені алмази, які перевозяться в безконфліктних і стандартизувати процедури імпорту та експорту на алмази. Кімберлійського процесу використовує систему самоврядування, що вимагають гравців галузі для торгівлі алмазами тільки з іншими урядами країн-учасниць і дарував відповідальність за забезпечення того, що діаманти безконфліктного про компоненти на всіх рівнях ланцюжка поставок. Метою такого обмеження є усунення інфільтрації кривавих алмазів в систему Кімберлійського процесу.

Хоча Кімберлійського процесу сприяла важливим прогресом у придушенні торгівлі конфліктними алмазами, він має недоліки, які дозволяють подальшої торгівлі конфліктними алмазами. Самоврядування приносить із собою проблеми, які підзвітності уряду, а також учасники алмазної промисловості досі не взаємно підтримують. Країни зі слабкою правила дозволяють конфліктні алмази, щоб бути сертифіковані як безконфліктного і контрабанді алмазів в інші країни для торгівлі також дозволило конфліктних алмазів на ринок. Хоча Кімберлійського процесу знаменує собою значний крок у правильному напрямку, вона все одно повинна пройти реалізації поліпшень з метою виконання своєї кінцевої прагнення покласти край міжнародній торгівлі алмазами із зон конфліктів.